Artykuł opublikowany pod adresem: http://gigawat.net.pl/article/articleprint/1439/-1/96/
|
Informacje
Numery
Numer 05/2009
Autor: opr. red.
|
Data publikacji: 10.05.2009 22:42
|
Mimo spowolnienia gospodarczego, tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER, które odbędą się w Poznaniu w dniach 19-21 maja 2009, znów będzie większa od poprzedniej. Wśród ponad 200 wystawców i firm reprezentowanych uczestniczących w targach będą wiodący przedstawiciele branży energetycznej i elektrotechnicznej, m. in.: ABB, Apator, Elektrobudowa, Elektromontaż Poznań, Elektromontaż Lublin, ENEA, Kompania Węglowa, Merazet, Philips, PKP Energetyka, Siemens, Tele-fonika Kable, Weidmüller i ZPUE.
Targi EXPOPOWER odbywają się już po raz trzeci. W ciągu dwóch lat, jakie minęły od pierwszej edycji, poznańskie targi energetyczne stały się jednym z najważniejszych obok bielskiego Energetabu spotkań branży elektroenergetycznej w kraju. Tematyka tego wydarzenia obejmuje wywarzanie, przesył i dystrybucję energii elektrycznej. Firmy z 6 państw (Belgii, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Polski i Stanów Zjednoczonych) zaprezentują swoją innowacyjną ofertę na powierzchni ponad 3500 mkw.
Patronat
Patronat honorowy nad EXPOPOWER 2009 objął Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki, poseł Andrzej Czerwiński. Targom patronuje Ministerstwo Gospodarki oraz organizacje branżowe: Izba Gospodarcza CIEPŁOWNICTWO POLSKIE, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie.
Co nowego na rynku?
Największą atrakcją dla zwiedzających targi profesjonalistów będą liczne nowości prezentowane na stoiskach. Targi to bowiem doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi produktami i technologiami, które wprowadzane są na polski rynek. Wystawcy EXPOPOWER zaprezentują kilkadziesiąt nowych rozwiązań. Stoiska wystawców, którzy zgłosili swoje nowości, zostaną specjalnie oznakowane. Szczegółowa lista nowości jest dostępna na stronie www.expopower.pl.
Konferencje i spotkania
Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających targi EXPOPOWER będzie bogaty program wydarzeń przygotowywanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie we współpracy z partnerami branżowymi.
Stowarzyszenie Elektryków Polskich przygotowało dla uczestników EXPOPOWER dwie konferencje. Pierwszego dnia wspólnie z Wielkopolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa (WOIIB) zaprasza na Konferencję Naukowo Techniczną „Energetyka w budownictwie”. Program tego wydarzenia obejmuje dwa niezwykle interesujące tematy: ocenę energetyczną budynków (aktualny stan prawny i jego wdrożenie) oraz pomiary odbiorcze i eksploatacyjne instalacji elektroenergetycznej niskiego napięcia. Tematyka konferencji, z pewnością zainteresuje projektantów, wykonawców, użytkowników (administratorów i inwestorów) urządzeń, sieci i instalacji elektroenergetycznych oraz wszystkich zajmujących się nadzorem wykonawstwa, handlem i dystrybucją urządzeń elektroenergetycznych.
Drugiego dnia SEP wspólnie z WOIIB, ABB, DEHN Polska i Wydziałem Elektrycznym Politechniki Poznańskiej organizuje VII Konferencję Naukowo-Techniczną z cyklu „Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia”. Temat tegorocznej edycji to „Elektryczna aparatura rozdzielcza”. Konferencja ma stanowić forum wymiany doświadczeń między ośrodkami prowadzącymi prace badawcze, konstruktorskie, projektowe i wykonawcze w zakresie aparatów i urządzeń rozdzielczych. Zaproszenie do udziału w konferencji skierowane jest do nauczycieli akademickich uczelni technicznych, członków komisji kwalifikacyjnych, wykładowców kursów oraz nauczycieli zawodu, pracowników przedsiębiorstw energetycznych, spółek dystrybucyjnych, biur projektowych oraz przedsiębiorstw wykonawczych i montażowych, zainteresowanych problematyką elektrycznej aparatury rozdzielczej nisko-, średnio- i wysokonapięciowej.
Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej zaprasza podczas EXPOOWER na konferencję „Potrzeba rozwoju energetycznej infrastruktury sieciowej. Uwarunkowania prawne i środowiskowe” z udziałem byłego premiera a obecnie posła do Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzego Buzka. Uczestnicy konferencji spróbują odpowiedzieć na pytanie, jak zmieniać polską energetykę w interesie odbiorcy i środowiska. Mowa będzie m.in. o energii jako wyznaczniku rozwoju cywilizacyjnego człowieka, potrzebach inwestycyjnych infrastruktury sieciowej, problemach prawnych rozwoju infrastruktury przesyłowej i dystrybucyjnej – istniejących barierach i możliwych rozwiązaniach.
PTPiREE organizuje podczas targów także spotkanie prezesów zakładów energetycznych z całego kraju.
Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska przy współpracy z Ecofys Poland -koordynatorem projektu COFITECK oraz Towarzystwem Gospodarczym Polskie Elektrownie - reprezentującym w projekcie polski sektor elektroenergetyczny zaprasza na międzynarodową konferencję „Współspalanie biomasy w Europie Środkowej i Wschodniej” - Promocja know-how w zakresie technologii współspalania oraz sposobów pozyskiwania biomasy. W trakcie konferencji zaprezentowane zostaną kluczowe zagadnienia dla rozwoju technologii współspalania biomasy z paliwami kopalnymi: technologiczne aspekty współspalania biomasy w energetyce, potencjał biomasy na świecie i w regionie Europy Środkowo – Wschodniej, rozwój rynków biomasy, technologiczne i rynkowe bariery rozwoju współspalania biomasy, status quo współspalania w Polsce, Republice Czeskiej, Estonii, Litwie, Łotwie i Rumunii oraz realizacje współspalania na wybranych przykładach z Polski, Niemiec.
Ciekawie zapowiada się również cykl seminariów technicznych pod hasłem „Dni z ABB”, podczas których poruszone zostaną najbardziej aktualne zagadnienia dla polskiej energetyki. Tematy seminariów to: „Transformatory blokowe do pracy równoległej i jednofazowe”, „Nowe rozwiązania terminali zabezpieczeniowych i systemów sterowania dla stacji WN”, „Technologia HVDC mostów energetycznych” oraz „Dynamiczne układy kompensacji dla farm wiatrowych i sieci energetycznych FACTS”.
Firma Galmar Marciniak s.j. organizuje konferencje „Rewolucja w uziemieniach i ochronie odgromowej” – wstęp wolny.
W ostatnim dniu odbędzie na targach EXPOPOWER finał ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Bezpieczniej z prądem”. Weźmie w nim udziałem kilkaset dzieci i młodzieży z całej Polski. Program „Bezpieczniej z prądem” został zainicjowany przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej oraz spółki energetyczne w 2002 r. Od tego czasu odbyło się już pięć edycji. Celem programu jest podnoszenie świadomości właściwego korzystania z urządzeń elektrycznych wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej.
Szczegółowe informacje na temat programu wydarzeń oraz warunków udziału w konferencjach znajdują się na stronie www.expopower.pl
Szersza oferta
Wsłuchując się w głos przedstawicieli branży, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej postanowiły nawiązać współpracę w celu przygotowania profesjonalnych targów poświęconych najnowszym rozwiązaniom w zakresie wykorzystania energii odnawialnej. Wynikiem podjętej współpracy będzie zorganizowanie równolegle z EXPOPOWER - pierwszej edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER. Głównym wydarzeniem tych targów będzie pierwszy Międzynarodowy Kongres Energii Odnawialnej.
Specjaliści z branży sugerowali także poszerzenie oferty EXPOPOWER o specjalistyczne targi automatyki. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizują w tym roku pierwszą edycję Międzynarodowych Targów Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej AUTOMA. Ciekawostką targów AUTOMA będzie event robotyczny organizowany przez Wobit i Międzynarodowe Targi Poznańskie. W programie tego wydarzenia znajdują się m. in. wyścigi i zawody piłkarskie robotów, oraz mistrzostwa miniSUMO.
Nagrody dla najlepszych
W trakcie targów wręczone zostaną nagrody w kilku prestiżowych konkursach:
- Złote Medale Międzynarodowych targów Poznańskich za najlepsze, szczególnie innowacyjne produkty prezentowane podczas targów
- statuetki Acanthus Aureus za stoiska targowe najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej wystawcy
- Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich za krajowy produkt z obszaru energetyki
Zwiedzanie
Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER 2009 będzie można zwiedzać:
• - w dniach 19 i 20 maja w godzinach 9.00 - 17.00
• - w dniu 21 maja w godzinach 9.00 – 16.00.
Po zarejestrowaniu wstęp na targi jest bezpłatny.
Rejestracji można dokonać:
• - online na internetowej stronie targów
• - w punkcie rejestracyjnym przed wejściem do pawilonu.
Artykuł opublikowany pod adresem: http://gigawat.net.pl/article/articleprint/1439/-1/96/
|
Copyright (C) Gigawat Energia 2002
|