Energetyka tradycyjna
  Energ. niekonwencjonalna
  Informatyka w energetyce
  Kraj w skrócie
   Świat w skrócie
REDAKCJA     PRENUMERATA     REKLAMA     WSPÓŁPRACA     ARCHIWUM

    SZUKAJ
   
    w powyższe pole
    wpisz szukane słowo


 Aktualności

 

Informacje Numery Numer 12/2005

Nie wysyłamy ludzi na bezrobocie


Prezes Grupy Lotos, Paweł Olechnowicz:
Zapraszam do Czechowic za rok, zapraszam do Jasła już teraz.

Funkcjonuje w nim wiele podmiotów, jak Lotos Kolej, Lotos Asfalt, Lotos Parafiny. Te spółki tam inwestują, ludzie mają zatrudnienie oraz pewność i ciągłość pracy. Podobnie będzie w Czechowicach, choć po zatrzymaniu przerobu ropy będzie to proces znacznie trudniejszy. Nie zwalniamy ludzi na bezrobocie. Związki zawodowe dyskutują z zarządem Rafinerii Czechowice warunki odejścia tych osób, które nie zechcą podjąć pracy w ramach proponowanych przesunięć. Naszym celem jest proponowanie nowych miejsc pracy w Lotos Parku Technologicznym. Zwłaszcza dla tych, którzy nie znajdą zatrudnienia przy produkcji estrów rzepakowych, przerobie opon, produkcji świec i zniczy czy w segmencie olejowym. Liczymy, że proces przekształceń będzie przeprowadzony prawidłowo.

Jesteśmy nadal zainteresowani przejęciem części produkcyjnej i dokończeniem budowy hydrokompleksu w upadłym „Glimarze”. Jednak informacje, które docierają do nas ze strony syndyka masy upadłościowej, nie napawają optymizmem. Nie uruchomiono procedur związanych ze sprzedażą aktywów upadłej spółki. Zbliża się zima, druga już w bezruchu, a wiadomo że zainstalowane urządzenia nie pracując niszczeją. Ich degradacja może być na tyle poważna, że uruchomienie nie będzie opłacalne. Chcieliśmy kupić trzy stacje paliw „Glimaru”, które wcześniej prowadziliśmy. Pierwszy przetarg został unieważniony, w drugim udało się nam kupić jedną.

W tym roku chcemy zakończyć konsolidację kapitałową całej Grupy, wszystkie decyzje korporacyjne zapadną do końca roku. Do połowy 2006 r. dokończone zostaną wszystkie procesy integracyjne od strony formalno-prawnej i zapewne nastąpią jeszcze przepływy finansowe. Grupa Lotos to firma, która ekonomizując procesy gospodarcze opiera się tylko na dobrych wartościach ekonomicznych, dbając przy tym o aspekt społeczny.


Dokończenie znajdziesz w wydaniu papierowym. Zamów prenumeratę miesięcznika ENERGIA GIGAWAT w cenie 108 zł za cały rok, 54 zł - za pół roku lub 27 zł - za kwartał. Możesz skorzystać z formularza, który znajdziesz tutaj

Zamów prenumeratę Reklama:

Komfortowe apartamenty
"business class"
w centrum Krakowa.
www.fineapartment.pl
PRACA   PRENUMERATA   REKLAMA   WSPÓŁPRACA   ARCHIWUM

Copyright (C) Gigawat Energia 2002
projekt strony i wykonanie: NSS Integrator