Energetyka tradycyjna
  Energ. niekonwencjonalna
  Informatyka w energetyce
  Kraj w skrócie
   Świat w skrócie
REDAKCJA     PRENUMERATA     REKLAMA     WSPÓŁPRACA     ARCHIWUM

    SZUKAJ
   
    w powyższe pole
    wpisz szukane słowo


 Aktualności

 

Informacje Numery Numer 12/2005

Więcej mocy w Bułgarii


Przedstawiciele AES Martiza East 1 Ltd, bułgarskiej spółki zależnej amerykańskiej spółki energetycznej The AES Corporation (AES), podpisali umowę finansowania budowy nowej elektrowni AES Maritza East o mocy 1670 MW (brutto) o wartości 1,1 miliarda euro.

“Po tym jak już osiągnęliśmy porozumienie w sprawie finansowania inwestycji, skoncentrujemy się na przygotowaniach budowy obiektu, która rozpocznie się na początku przyszłego roku” - oświadczył Matthew Bartley, Dyrektor Wykonawczy Projektu AES Maritza East 1. “AES Maritza East 1 będzie najnowocześniejszą, najbardziej wydajną i najczystszą elektrownią opalaną paliwami kopalnymi w Bułgarii, spełniającą normy ochrony środowiska Banku Światowego i Unii Europejskiej”.

AES i jej spółka zależna oczekują, że warunki otrzymania funduszy w ramach linii kredytowych zostaną spełnione wiosną 2006 roku i wkrótce potem rozpoczną się prace budowlane. Po zakończeniu budowy, nowa elektrownia opalana węglem brunatnym pomoże Bułgarii utrzymać jej pozycję znaczącego eksportera energii elektrycznej w Europie Południowo-Wschodniej. Dzięki tej inwestycji AES stanie się największym zagranicznym inwestorem w bułgarskim sektorze elektroenergetycznym, a projekt będzie największą nową inwestycją tego rodzaju w Europie Południowo-Wschodniej.

AES jest spółką energetyczną, której przychody w 2004 roku osiągnęły poziom 9,5 mld USD. AES działa w 26 krajach, generując 44 000 MW energii elektrycznej w 123 elektrowniach. Energię rozprowadza poprzez 15 spółek dystrybucyjnych. Firma zatrudnia ponad 30.000 pracowników.

Spółka prowadzi w Europie Południowo-Wschodniej intensywną działalność od niemal 10 lat, gdy w 1996 roku zakupiła trzy elektrownie w Węgrzech. Obecnie AES posiada dwie spółki dystrybucyjne w Ukrainie, obsługujące 1,2 miliona odbiorców oraz zakłady elektroenergetyczne w Republice Czeskiej i Węgrzech.


Dokończenie znajdziesz w wydaniu papierowym. Zamów prenumeratę miesięcznika ENERGIA GIGAWAT w cenie 108 zł za cały rok, 54 zł - za pół roku lub 27 zł - za kwartał. Możesz skorzystać z formularza, który znajdziesz tutaj

Zamów prenumeratę Reklama:

Komfortowe apartamenty
"business class"
w centrum Krakowa.
www.fineapartment.pl
PRACA   PRENUMERATA   REKLAMA   WSPÓŁPRACA   ARCHIWUM

Copyright (C) Gigawat Energia 2002
projekt strony i wykonanie: NSS Integrator