Artykuł opublikowany pod adresem:     http://gigawat.net.pl/article/articleprint/438/-1/47/

I Opolska Konferencja Gazownicza. Rozwój? Zacznijmy od gazu!


Informacje Numery Numer 11/2004

29 września w hotelu Mercure w Opolu odbyła się I Opolska Konferencja Gazownicza pt. „Gaz ziemny – szansa rozwoju Opolszczyzny”.

Celem konferencji było wytworzenie sprzyjającego klimatu dla rozwoju miast i gmin województwa opolskiego. Została zorganizowana przez opolski oddział Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych i Zakład Gazowniczy w Opolu Górnośląskiej Spółki Gazownictwa. Patronat nad konferencją objął marszałek województwa opolskiego.

W spotkaniu uczestniczyli gospodarze miast i gmin zainteresowani rozwojem gospodarczym swoich gmin, instytucje finansowe dysponujące możliwościami doradczo-finansowymi niezbędnymi do realizacji gminnych zamierzeń oraz przedstawiciele gazownictwa. - Do współpracy z gminami oddajemy specjalnie powołanych pracowników – koordynatorów, którzy służą pomocą i doradztwem przy tworzeniu planów zaopatrzenia w energię, ciepło i paliwa gazowe gmin oraz przy opracowaniu planów ochrony środowiska. Jesteśmy technicznie przygotowani, aby każdemu zainteresowanemu klientowi dostarczyć gaz ziemny, gdy na to pozwala rachunek opłacalności - podkreślił w trakcie konferencji prasowej prezes Górnośląskiej Spółki Gazownictwa Janusz Honkowicz.

Gazyfikacja na terenie województwa opolskiego związana jest z rozwojem gospodarczym i inwestycjami w budownictwie oraz dostępnością do środków finansowych dla inwestycji. Bardzo duże znaczenie ma również współpraca Zakładu Gazowniczego z jednostkami samorządowymi na terenie województwa opolskiego. W ostatnich latach efektem takiej dobrej współpracy jest gazyfikacja gminy Dobrzeń Wielki i Zdzieszowice.

Obecnie Zakład Gazowniczy w Opolu siecią gazową dystrybucyjną o długości 1130 km dostarcza gaz do 152 tys. odbiorców, z których ponad 21 tys. wykorzystuje gaz do celów grzewczych. Sprzedaż gazu wynosi ok. 134,4 tys. m sześc. rocznie.
Zakład Gazowniczy w Opolu deklaruje gotowość do koordynowania planów rozwoju z planami zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe gmin oraz programów ochrony środowiska. Atrakcyjność gazu ziemnego, jego konkurencyjność na rynku energii to droga do rozwoju gospodarczego Opolszczyzny i poprawy warunków życia jej mieszkańców – twierdzi się w Górnośląskiej Spółce Gazownictwa.




| Powrót |

Artykuł opublikowany pod adresem:     http://gigawat.net.pl/article/articleprint/438/-1/47/

Copyright (C) Gigawat Energia 2002