Energetyka tradycyjna
  Energ. niekonwencjonalna
  Informatyka w energetyce
  Kraj w skrócie
   Świat w skrócie
REDAKCJA     PRENUMERATA     REKLAMA     WSPÓŁPRACA     ARCHIWUM

    SZUKAJ
   
    w powyższe pole
    wpisz szukane słowo


 Aktualności

 

Informacje Numery Numer 03/2008

Oświetlenie miejsc publicznych. Oszczędność energii i kosztów konserwacji.


Gama produktów i usług oferowanych przez SOGEXI zostaje poszerzona o tzw. balast elektroniczny e-Pak. Firma SOGEXI, będąca wiodącym producentem wyposażenia do oświetlenia miejsc publicznych , jako specjalista i lider europejski na tym rynku, buduje swoją ofertę w 4 głównych jego segmentach:

- podłączanie i ochrona opraw oświetleniowych

- akcesoria pomocne przy instalacji i konserwacji latarni ulicznych

- zasilanie lamp

- inteligentne i umiejscowione sterowanie sieciami oświetlenia publicznego.

Balasty elektroniczne e-Pak i Induxi

E-Pak i Induxi są tzw. balastami elektronicznymi Klasy II, przyczyniającymi się do osiągnięcia przede wszystkim dwóch korzyści: ograniczenia o 10 do 20% poboru energii w stosunku do osprzętu ferromagnetycznego oraz wydłużenia trwałości lamp o około +50%.

Wyposażone w funkcje inteligentnego sterowania, czy to w postaci autonomicznej (zintegrowanej z balastem), czy scentralizowanej w szafce (system zdalnego sterowania Tegis), pozwalają ponadto wygenerować aż do 50% dodatkowej oszczędności energii w środkowych godzinach pory nocnej.

E-Pak wyróżnia się zwartością i pełni obecnie w Europie funkcję układu odniesienia dla wyposażenia Klasy II. Induxi wyróżnia się natomiast dodaną funkcją izolacji galwanicznej, jedynej w Europie, poprawiającej poziom bezpieczeństwa oprawy oświetleniowej.



Tegis, system zdalnego sterowania oświetleniem miejsc publicznych

Dzięki dwojakiej funkcji – obniżenia mocy i kontroli sieci – system zdalnego sterowania Tegis umożliwia uzyskanie poważnych oszczędności w poborze energii i w kosztach konserwacji.

Tegis oferuje inteligentne umiejscowione zarządzanie siecią oświetlenia publicznego, czyli niezależnie dla każdego z punktów świetlnych. Tegis pozwala zatem dostosować sterowanie siecią oświetlenia publicznego do wymogów i rozwoju każdego obszaru, zgodnie z normą europejską dla oświetlenia publicznego EN13201.

Tegis składa się z obudowy – Jednostki Centralnej Zarządzającej – umieszczonej w szafie oświetleniowej oraz z modułów TMX zainstalowanych w każdym punkcie świetlnym. Wymiana informacji pomiędzy nimi odbywa się za pomocą prądów nośnych. Jednostka Centralna Zarządzająca może zarządzać do 128 punktami w wersji standardowej (bądź więcej na żądanie zamawiającego).

Jednostka Tegis i jej użytkownicy mogą wymieniać informacje wieloma różnymi kanałami: RTC, Web, prywatna sieć Ethernet, Wimax, poza tym możliwe jest połączenie interfejsem Tegis do dowolnego stanowiska konserwatorskiego czy z oprogramowaniem kartograficznym.

Każdy użytkownik, prócz powiadomienia w czasie rzeczywistym w przypadku jakiejkolwiek awarii dotyczącej instalacji oświetlenia publicznego, może również zapoznać się z zapisem poprzednich powiadomień o defektach oraz z zapisami o zużyciu energii, szybko wykryć awarie i zmodyfikować czas zmniejszonego natężenia mocy.

Zastosowania systemu Tegis jest bardzo szerokie: od kontroli pojedynczej szafy z aparaturą elektryczną aż po zdalne zarządzanie kompletną siecią oświetleniową, w tym nadzór i optymalizację kilometrów autostrad (moc przeznaczana dla danej lampy w zależności od przebiegu wielu różnych parametrów i wskazań czujników: pora dnia, natężenie ruchu, deszcz, mgła, temperatura).

Tegis cechuje się także technologią otwartą: możliwość zmniejszenia mocy każdego rodzaju osprzętu ferromagnetycznego o dwóch wartościach mocy oraz kontrolowanie dowolnego rodzaju osprzętu elektronicznego czy ferromagnetycznego.

Systemy SOGEXI, proste w instalacji i w użyciu, a przy tym niezawodne, są już zainstalowane w ponad stu miejscach w Europie.




 



Reklama:

Komfortowe apartamenty
"business class"
w centrum Krakowa.
www.fineapartment.pl




PRACA   PRENUMERATA   REKLAMA   WSPÓŁPRACA   ARCHIWUM

Copyright (C) Gigawat Energia 2002
projekt strony i wykonanie: NSS Integrator