Energetyka tradycyjna
  Energ. niekonwencjonalna
  Informatyka w energetyce
  Kraj w skrócie
   Świat w skrócie
REDAKCJA     PRENUMERATA     REKLAMA     WSPÓŁPRACA     ARCHIWUM

    SZUKAJ
   
    w powyższe pole
    wpisz szukane słowo


 Aktualności

 

Informacje Numery Numer 01/2009

Numer 01/2009

-
Styczeń 2009
( 31.01.2009 01:56 )
Czy wtłaczanie dwutlenku węgla do wnętrza ziemi jest dobrym rozwiązaniem na obniżenie emisji gazów cieplarnianych w Polsce?

Komisja Europejska forsuje nową technologię wychwytywania i magazynowania dwutlenku węgla. Miałby to być sposób na skuteczne obniżenie ilości gazu cieplarnianego w powietrzu. Koncepcja KE budzi kontrowersje wśród polskich ekspertów, gdyż CO2 byłby magazynowany w ziemi.

Więcej... |  Numer 01/2009

( 31.01.2009 01:53 )

Wprowadzenie energetyki jądrowej jest istotne ze względu na coraz większe zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz jednoczesne spełnienie międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz dwutlenku węgla i azotu. Jednakże bez nowelizacji ustawy – Prawo atomowe, ustawy – Prawo energetyczne, a także pozostałych przepisów związanych z tą tematyką, rozproszonych po całym systemie prawnym, przyszły inwestor już na wstępie będzie miał poważny problem.
Więcej... |  Numer 01/2009

( 31.01.2009 01:48 )
A jednak Rosjanie
Trwają intensywne przygotowania do budowy elektrowni atomowej na Białorusi. Jak podaje ,,Lietuvos Ryta”, ostatecznie umowę o inwestycji władze Białorusi podpisały z rosyjskim ROS ATOM, co oznacza m.in., że w elektrowni zostanie zastosowana rosyjska technologia. Nie powiodły się wcześniejsze negocjacje na ten temat z amerykańskimi, japońskimi i francuskimi konsorcjami. Elektrownia została zlokalizowana na Grodzieńszczyźnie w pobliżu litewskiej i polskiej granicy.
Więcej... |  Numer 01/2009


<< Poprzednie  1  2  | < 3 > 

 



Reklama:

Komfortowe apartamenty
"business class"
w centrum Krakowa.
www.fineapartment.pl




PRACA   PRENUMERATA   REKLAMA   WSPÓŁPRACA   ARCHIWUM

Copyright (C) Gigawat Energia 2002
projekt strony i wykonanie: NSS Integrator