Energetyka tradycyjna
  Energ. niekonwencjonalna
  Informatyka w energetyce
  Kraj w skrócie
   Świat w skrócie
REDAKCJA     PRENUMERATA     REKLAMA     WSPÓŁPRACA     ARCHIWUM

    SZUKAJ
   
    w powyższe pole
    wpisz szukane słowo


 Aktualności

 

Informacje Energetyka niekonwencjonalna

Energetyka niekonwencjonalna

W Katedrze Automatyki na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej zbudowano eksperymentalną elektrownie słoneczną złożoną z systemów stacjonarnych i nadążnych.
Więcej... |  Numer 10/2002

W Słomnikach, miejscowości położonej 20 km na północ od Krakowa trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia systemu ciepłowniczego wykorzystującego wody geotermalne o temperaturach zaledwie 17 st. C.
Więcej... |  Numer 10/2002

Spółka "Geotermia Uniejów" ma już za sobą pierwszy sezon grzewczy. W zeszłym roku odbiorcy ciepła z wód geotermalnych płacili stawki wyliczone tak jak dla użytkowników korzystających z ciepłowni węglowych.
Więcej... |  Numer 10/2002

W ostatni piątek września niebo nad Czorsztyńskim Morzem zasnute było tak samo jak pięć lat temu. Z nieba siąpił - tak jak wtedy - deszcz. Tyle tylko, że mniejszy. Było chłodno. Góry dymiły po swojemu, jak zawsze. Tak czorsztyńska zapora świętowała swój pierwszy okrągły jubileusz pięciolecie.
Więcej... |  Numer 10/2002

Biopaliwa budzą dziś wiele emocji, tak w kraju jak i w Europie i na świecie. O ich rozwoju w Unii Europejskiej oraz w Polsce rozmawiano na Konferencji Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego SITPNiG podczas VII Międzynarodowych Targów Nafta i Gaz 2002 w Warszawie.
Więcej... |  Numer 10/2002

W Wielkiej Brytanii wzrasta wykorzystanie niekonwencjonalnych źródeł energii. Obok szybko rozwijającej się energetyki wiatrowej duże zainteresowanie inwestorów przyciąga utylizacja biomasy i odpadów.
Więcej... |  Numer 10/2002


<< Poprzednie  1-10  11  12  13  | < 14 > 

 Reklama:

Komfortowe apartamenty
"business class"
w centrum Krakowa.
www.fineapartment.pl
PRACA   PRENUMERATA   REKLAMA   WSPÓŁPRACA   ARCHIWUM

Copyright (C) Gigawat Energia 2002
projekt strony i wykonanie: NSS Integrator