Energetyka tradycyjna
  Energ. niekonwencjonalna
  Informatyka w energetyce
  Kraj w skrócie
   Świat w skrócie
REDAKCJA     PRENUMERATA     REKLAMA     WSPÓŁPRACA     ARCHIWUM

    SZUKAJ
   
    w powyższe pole
    wpisz szukane słowo


 Aktualności

 

Informacje Energetyka tradycyjna

Energetyka tradycyjna

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła całą dekadę reform i działań restrukturyzacyjnych w polskim górnictwie węglowym. Ale też trzeba sobie otwarcie powiedzieć, iż do dzisiaj nie ma w Polsce odważnego, który potrafiłby powiedzieć wprost śląskim górnikom, iż ich trud jest już dzisiaj nikomu do szczęścia nie potrzebny. Wydobywają za dużo, za drogo i przynoszą gospodarce straty.
Więcej... |  Numer 12/2002

Radioaktywność jest częścią naszej Ziemi. Istniała zawsze. Naturalnie występujące substancje promieniotwórcze znajdują się w skorupie ziemskiej, ścianach naszych domów, szkół i biur, a także w naszym pożywieniu i napojach. Promieniotwórcze gazy znajdują się w powietrzu, którym oddychamy. Nasze mięśnie, kości i tkanki zawierają występujące w przyrodzie substancje promieniotwórcze. Promieniotwórczość to pojęcie używane do opisu procesu rozpadu jąder atomów.
Więcej... |  Numer 12/2002

Więcej... |  Numer 12/2002

Dla osiągnięcia lepszej ochrony środowiska naturalnego i wyeliminowania problemu zniekształcania konkurencji na zliberalizowanym rynku transportu drogowego, Komisja Europejska opracowała projekt dyrektywy, która wychodzi naprzeciw polityce ujednolicania podatków pośrednich we Wspólnocie. Projekt dyrektywy wprowadza zapisy zmierzające do stopniowej harmonizacji stawek podatku akcyzowego na olej napędowy używany w celach komercyjnych oraz ujednoliceniu minimalnych stawek podatku akcyzowego na benzyny i olej napędowy używany w celach nie komercyjnych.
Zdaniem Komisji Europejskiej działania na rzecz ujednolicenia są szczególnie uzasadnione gdyż podatki pośrednie mogą utrudniać sprawne funkcjonowanie rynku wewnętrznego, a z drugiej strony stanowią efektywne narzędzie ekonomiczne, które umożliwia rozwiązywanie wewnętrznych problemów środowiskowych.
Więcej... |  Numer 12/2002

Mija rok, w czasie którego nie udało się stronie polskiej doprowadzić do porozumienia w sprawach gazowych z Rosją, ani sfinalizować rozmów dotyczących dywersyfikacji zaopatrzenia Polski w gaz z innego niż rosyjski kierunku. Impas, w jakim znalazły się te negocjacje, może w dłuższej perspektywie stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. Gorycz niepowodzeń tylko w niewielkim stopniu osładzają wiadomości z własnego podwórka, mówiące o istotnym postępie w procesie restrukturyzacji i prywatyzacji PGNiG SA.
Więcej... |  Numer 12/2002

O „Lotosa” się nie boję
Z Pawłem Olechnowiczem, prezesem Zarządu Rafinerii Gdańskiej SA rozmawia Sylwester Wolak
Więcej... |  Numer 12/2002


<< Poprzednie  1-10  11  12  13  | < 14 >  15  16  17  18  19  20  Następne >>

 



Reklama:

Komfortowe apartamenty
"business class"
w centrum Krakowa.
www.fineapartment.pl




PRACA   PRENUMERATA   REKLAMA   WSPÓŁPRACA   ARCHIWUM

Copyright (C) Gigawat Energia 2002
projekt strony i wykonanie: NSS Integrator